Na czym to polega?

Centrum In Corpore

Na czym to polega? PDF Drukuj Email
piątek, 22 kwietnia 2011 12:49

Metoda Tomatisa jest metodą treningu słuchowego. Wykorzystujemy w niej tzw. „elektroniczne ucho”. Terapia Tomatisa składa się z sesji słuchania materiłów dźwiękowych (o określonej częstotliwości), oraz konsultacje wraz z oceną audio-psycho- fonologiczną.

 

W terapii Tomatisa wykorzystujemy dźwięki o  wysokiej częstoliwości częstotliwości. Wysokie dzieki poprawiają poprawiają aktywność mózgu. Natomiast niskie powodują zmęczenie. Dlatego w metodzie Tomatisa usłyszą Państwo muzykę Mozarta i Chorały gregoriańskie.

Trening słuchowy działa relaksująco, odpręża i eliminuje stres. Wykorzystywana w seansach muzyka Mozarta, mająca w swej strukturze całe spektrum wysokich częstotliwości, energetyzuje CUN-korę mózgową i poprawia nastrój słuchacza. Chorały gregoriańskie mające rytm zbliżony do rytmu serca człowieka, odprężają, wyciszają i działają kojąco na emocje. Metoda ta jest stosowna z powodzeniem krajach Europy Zachodniej i wieloletnie obserwacje mówią o efektach terapii.

Centrum "In-Corpore" jest placówką z doświadczoną kadrą specjalistów Metody Tomatisa. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie dobierając odpowiedni zestaw testów diagnostycznych i formę terapii. Metoda ma szeroki zakres zastosowania, przyjdź do nas i przekonaj się sam!

Metoda Tomatisa